Abdülhamid Han Torunları Platformundan İsrail’e Protesto

abdulhamid-han-torunlari-platformundan-israile-protesto

“Abdülhamid Han Torunları Platformu” üyesi bir grup, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını Beyoğlu’nda protesto etti.

Karaköy Tünel önünde toplanan platform üyeleri, Kemeraltı Caddesi’ndeki 500.yıl vakfına ait binaya kadar yürüdü.

Binaya, Filistin bayrağı ve Osmanlı tuğrası asan gruptakiler, “Abdülhamid’in torunları bir gün Mescid-i Aksa’da namaz kılacak” yazılı pankart açarak, “Katil İsrail, Filistin’den defol” ve “Hamas’a selam, direnişe devam” sloganları attı.

İsrail’in saldırıları sonucu hayatını kaybeden Filistinlilerin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıyan gruptakiler, tekbir getirerek, İsrail bayrağı yaktı.

Grup adına açıklama yapan Ömer Faruk Teke, İsrail’in yaptığı bombardımanlarda çoğu çocuk ve kadından oluşan binin üzerinde Filistinlinin hayatını kaybettiğini, binlercesinin de yaralandığını belirtti.

Savaşa taraf olmayan bebeklerin dahi İsrail tarafından katledildiğini söyleyen Teke, önünde bulundukları binanın, Osmanlı’nın parçalanmasında önemli rol oynadığını öne sürdü.

Osmanlı’nın 600 yıl önce, İspanya’da katliamdan kurtardığı Yahudilerin yıllar sonra yine Akdeniz’de Osmanlı’ya ihanet ettiğini söyleyen Teke, Osmanlı’da tarih boyunca en rahat yaşayan, okullarını açan, ticaretini yapan Yahudilerin, belli bir Güce ulaştıklarında Osmanlı’yı içeriden vurduklarını savundu.

Teke, Gazze’deki katliamlara sessiz kalmayacaklarını vurgulayarak, İsrail’e destek olan vakıf yönetici ve üyelerinin tespit edilmesini, mal varlıklarına el konulmasını ve gerekli cezaya çarptırılmasını istediklerini kaydetti.

Açıklamanın ardından İsrail saldırılarında hayatını kaybeden Filistinliler için dua eden gruptakiler, ellerindeki Filistin bayrakları ile pankart ve dövizleri binanın önüne bırakarak buradan ayrıldı.

Kamuoyuna;


İsrail’in hedef gözeterek yaptığı bombardımanlarda çoğu çocuk ve kadından oluşan binin üzerinde şehit ve binlerce yaralı var.


Savaşa taraf olmayan bebekler dahi İsrail tarafından katledilmektedir.


Önünde bulunduğumuz bu bina Osmanlıya ihanetin merkezidir. Osmanlının 600 yıl önce, Akdeniz’de, İspanya’da katliamdan kurtardığı Yahudiler yıllar sonra yine Akdeniz’de Osmanlıya ihanet etmişlerdir.
Osmanlıda tarih boyunca en rahat yaşayan, okullarını açan, ticaretini yapan Yahudiler belli bir güce ulaştıklarında Osmanlıyı içeriden vurmuşlardır.

İttihat ve Terakkinin kuruluşunda ve Abdülhamid’in tahtan indirilişinde büyük bir rol oynamışlardır. İttihat ve Terakkinin Abdülhamid’in indirilmesi ile birlikte Yahudilerin organizasyonu ile İtalyanlar bugünkü Libya topraklarını, İngiliz ve Fransızlar ise bugünkü Şam topraklarını parçalamışlardır.

İşte bu önünde bulunduğumuz bina Osmanlının parçalanmasında önemli rol oynamıştır. Osmanlının Akdeniz’de katliamdan kurtardıkları, Yahudilerin torunları, bugün Akdeniz’de Osmanlı torunlarını katletmişlerdir. Buda ihanetin en açık belgesidir. 


Bugün Filistin’de İsrail işgal ettikleri topraklarda terör estirmektedir. Çocukları katletmekte evleri yıkarak terör estirmektedir ve maalesef bu terörün finansı ve askeri yönü içimizdeki hain Yahudiler tarafından yapılmaktadır. İşte bu önümüzdeki bina, İsrail terörünü destekleyen, İsrail terörünü Dünya’ya olağan gösteren ve hahambaşılığının getirilmek istendiği merkezdir.

Gazze’deki katliamlara sessiz kalmayacağımızı belirterek bu binadaki bulunan vâkfın, yöneticilerinin ve üyelerinin İsrail terörüne olan maddi ve askeri destekleri acilen tespit edilmelidir. Terör yasası gereği mal varlıklarına el konulmalı ve gerekli suçları ne ise acilen verilmelidir.

Tüm kamuoyuna duyurmak isteriz ki ; Osmanlıya ihanet eden ve bugünkü bebekleri öldüren, teröristleri destekleyen ve finanse eden bu vakfın yönetici ve üyelerinin faaliyetlerini ve gerekli cezaları almaları konusunda takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.


ABDÜLHAMİD HAN TORUNLARI PLATFORMU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir