Barış Süreci ve Radikal İslam Paranoyası

images

Barış Süreci ve Radikal İslam Paranoyası

Her ne kadar üzerinden haftalar geçse de halkın kafasında ki soru işaretleri çözülmüş değil.

İsrail ile barış rüzgârları esiyor, pazarlıklar sürüyor, Israil dizleri üzerine çökmüş bize yalvarıyor, PKK geri çekiliyor, doğu bölgesindeki halk dağların boşalması ile piknik yapmaya da başladı, asker ölümleri de kesildi, disk 1 Mayıs inadına rağmen geri adım attı.

Ne oldu da rüzgâr hükümetin arkasından esmeye başladı. Hüseyin! Obama geliyor ve barışın çocuklar diyor ve birden bu kadar olay oluyor. Anlıyoruz ki ABD’nin, dolayısıyla Tayyip Erdoğan’ın müttefiki olan ABD için demezler mi : Bayram değil seyran değil ABD beni neden öptü.

İrancılar her zamanki gibi sıra bizde sıra bizde türküsünü söylemeye başladıysa da bu bana çok inandırıcı gelmiyor.

Milliyetçilerde aynı türküyü tutturmuş gidiyor, sıra bizde sıra bizde.

Bu nasıl bir lobiymiş herkesi sıraya almış böyle. Yani o kadar devrim oldu ve diktatörler yıkıldı bunun da arkasında bu lobi varmış. İrancilarin dilindeki diğer bir türkü de böyle idi muhaliflerin arkasında bu lobi var diye.

ABD her bahane lazım olduğunda işin ucunu Usame bin Ladin’e getiriyordu. Şimdi o da şehid olduğuna göre yeni bir paranoya lazım bize. Kim olabilir ki acaba. Durun söyleyeyim radikal İslam olmasın. Ama bir dakika iran da Suriye’de radikal İslam diyor ABD de bunu söylüyor İsrail de bunu söylüyor birde unutamadığımız okyanus ötesi de radikal İslamcılara dert yanıyor.

Asıl konu ne aldık ne verdik iken biz nerelere geldik yahu.

Ortadoğu ve Avrupa arasında uyuşturucu başta olmak üzere bin bir türlü kaçakçılığı organize eden komplike bir örgüt sırf barış gelsin diye böyle bir pastayı bırakıp gitmez kimse bizi kandırmasın. İyi de 40 yıldır silahlı mücadele yolunu seçen on binlerce masumu öldürüp binlerce mensubunu kaybeden bir örgüt sırf bahar gelsin diye geri çekilmez. Hem de bugüne kadar barışın ve kazanımların silahlar ile geleceği prensibine inanmış bir örgüt.

Irak bölgesel yönetimi de dünden razıydı gelen örgüt mensuplarına değil mi ? Sanki komşuya misafirliğe gidiyor paşazadeler!

Ortadoğu da rejimler değişiyor, aylardır inadını sürdüren Israil özür diliyor, Özür diliyor ama Mavi Marmara için değil daha az zayiat olabilirdi diye özür diliyor. İsraillin yani başında yüzlerce insan ölecek hem de radikal İslamcılar her geçen güç güç kazanırken Israil sessiz kalacak.

Çok uzatmaya gerek yok. Sözün özü Hüseyin! Obama cenapları bir emir verdi ve dedi ki : Benim Ortadoğu da işim var ve sizin ikinize birden ihtiyacım var.Siz ise nelerle uğraşıyorsunuz. Israil sen özür dile ve PKK’yı geri çek dedi ve Türkiye’ye de Suriye de daha aktif rol alıp Suriye’yi, radikal İslamcılara bırakmaması emrini verdi.

Ve düğmeye basılmış olmalı ki Israil görevini yerine getirdi sıra Türkiye’de ve bunun ilk sinyallerini tutuklamalar ile görmeye başladık. İsrail ve Türkiye anlaşıyor da, peki Avrupa ve İran dolayısıyla Rusya ile Çin neden sessiz kalıyor.

Yani yıllardır PKK’yı kullananlar ve Terör’den beslenenler böyle bir darbe karşısında hükümeti zor durumda bırakmak için geri çekilen PKK’yı tahrik edici eylemler yapabilirler. Buna dikkat etmekte fayda var.Zaten hükümet öldürmek için uğraştığı PKK mensuplarını; barış sürecine zarar gelmemesi için korur hale geldi.Ne günlere kaldık.Asker PKK’yı koruyacak ve bizde bu günleri görecektik.

Tabi Avrupa PKK kartını kaybetmiş olsa da DHKP-C kartını öne sürmeyi başardı. Hatay ve İskenderun bölgesinde ki sol unsurlar da harekete geçtiğine göre Avrupa bu oyunda bende varım dedi.

İran ve Türkiye Şia lobisi’de PKK’dan boşalan yerleri doldurmak için aylar öncesinden kolları sıvamıştı zaten. Bunun duyurusunu ise BDP’li Adil Zozani yaptı ve radikal islam tehlikesine! Dikkatleri çekmeyi başardı.

Dışarıda İran,Rusya,Çin ile içeride İsrail,Abd,Hükümet ve BDP radikal islam’dan dem vurarak yeni bir korku paranoyasının haberini verdiler.

Allah hakkımızda hayrlısını nasip etsin ne diyelim başka.

08/05/2013

Ümit ERDOĞAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir