Düşman kim ? , Dost kim ?

 

Düşman kim ? , Dost kim ?

Karanlığı aydınlatan güneş midir? Yoksa karanlığı aydınlatan güneşin doğacağının umudu mudur?

Bu din Peygamber’imize ilk ulaştığında kendisini karanlığa kapatırken,Kalk ve Uyar ilahi emri ile direnişin başlangıç emri ile harekete geçen bir Peygamber’in ümmetiyiz biz. Elbette olumsuzluklar, kayıplar, hatalar olacaktır. Ama yılmanın ve yarı yolda bırakmanın olmaması lazım bizde. Bazen hayatımız da en değer verdiğimiz şeyi bile yitirsek alacak bir intikamımızın olduğunu hatırlamalıyız. Adalet ve hikmetle alınacak bir intikam yeniden yolumuzu açacaktır bizim.

Konuşacaklar,iftira edecekler,fitne çıkaracaklar,korkutmaya çalışacaklar,yıldırmak isteyecekler,vazgeçirmek isteyecekler,yaşam hakkı tanımayacaklar,baskı kuracaklar,yalan söyleyecekler,engeller çıkaracaklar. Ama bunların hepsini arkanızdan yapacaklar. Yüzünüze karşı mert olup yapamayacaklarını,namertlik yaparak arkanızdan yapacaklar. Düşmanlığı bile namertçe yapacaklar. İşte burada karar verme zamanı sende. Ya bu yapılanlarla mücadele edip onlara hezimeti ve dimdik bir duruş sergileyeceksin,ya da korkup sindirileceksin.

Sen bir plan yapacaksın onlar on plan yapacak. Sen bir düşüneceksin onlar on düşünecek. Sen bir hamle yapacaksın onlar on hamle yapacak. Sen söyle bir yapan mı on yapan mı kazanır ? Ya bir hamle ile yerle bir edeceksin ya da 11 hamle ile bir adım önde olacaksın. Öyle bir devir yaşıyoruz ki oturana karşı yürüyen değil koşan kazanıyor. Senin hata yapma lüksün olmayacak. Sen hata yaptığında elinden tutup kaldıran kardeşin bile gün gelecek sana bir tekme de o atacak. O yüzden yaptığın işin en iyisini yapacaksın. Yıkılmayacaksın ve mücadeleye devam edeceksin. Biz zafer kazanmak için değil mücadele etmek için emrolunduk. Sonuna kadar mücadele edeceğiz ve sonucunu Rabbimize bırakacağız.

Kendine arkadaş değil dost bulacaksın. Ah dediğinde yanında olan dostların olacak. Senin ihtiyaçların için kendisi aç kalacak dostların olacak. Borçların olduğu halde borç verip unutacağın dostların olacak. Gecenin dördünde dostum gel dediğinde sana neden demeyecek dostların olacak. Pazar günü ailesiyle vakit geçirmekten hoşlandığı kadar seninle oturmaktan Mutlu olacak dostların olacak. Gün gelecek kendi aracını dostuna verip gideceğin yere yürüyerek veya otobüsle gideceksin. Bir elbise aldığında aklına bir tane de dostuma alayım diyeceğin bir dostun olacak. İşte böyle bir dostun yoksa veya sen böyle bir dost değilsen dostum var demeyeceksin. İyi arkadaşlarım var diyebilirsin en fazla. Dostların varsa korkmana gerek yok. Gözün arkada kalmasın.

Mücadeleni ve davanı devam ettirecek dostların var senin. Bin yıl geçse de davanı devam ettirecek dostların mücadeleyi elden bırakmayıp devam ettirecekler. Sen yaşamıyor olsan da davan ve mücadelen zafere ulaşana kadar devam edecektir. Sen son nefesine kadar düşmanlarla ve münafıklarla mücadele etmeye devam edeceksin. Herkes hak ettiğini bulur.

Bir gün kendine vatan aramamak için vatanına sahip çık ve o vatanı bir islam beldesi yaparak,müslümanlara ve mazlumlara emin bir belde haline getir. Bunu yapacak kişi sen ve dostlarındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir