Küfürbaz Kafir ‘Neyzen Tevfik’e..

images    maxresdefault

Neyzen_tevfik5    nt-p01

neyzen-tevfik_5172

 3ae_e4dd6

 55479_20121_30_15_52_57_884711

neyzen-tevfik-heykel

 

 

Küfürbaz Kafir Neyzen Tevfik’e Şiirle Cevap..

 

Evvel adam sanır idim isminden,
Sonra tanıdım dostundan hasmından,
Bir de meymenetsiz maymun resminden,
Bir nur görünmeyen tipe sıçayım!

Yezid führer, zulmü eyler mi ibka?
Gitti sarık ve kalpak, geldi şapka.
Mücahid Atıf Hoca’yı asıp da,
Sizi sallamayan ipe sıçayım !

Ademe de aleme de sövmüşsün,
Yağlı kapı ataputu övmüşsün,
Asri yezid’i haccac’ı sevmişsin;
Şapkaya, papyona, kepe sıçayım!

Sidik gölde, saman çöpte sinek,
“Aha derya aha gemi” diyerek,
Öyle gemiye böyle kaptan gerek,
İçki boklandığın küpe sıçayım!

Size mi kalmış tasavvuf, ney, ezan.
Asıl çaldığın kemalist borazan,
Akıncı der: “lan sabatayist sazan”,
Türediğin soya sopa sıçayım!

 

Seneler önce bir solcu sitede İslam düşmanı Neyzen Tevfik’e yazdığım bir reddiye ve hicv mahiyetindeki şiirimin seneler sonra “Neyzen’in şiiri” (Hatta bazı “Neyzen’in Kemalistlere karşı yazdığı şiir” (!) diye) her yerde nakledilir olmasından dolayı hem kızarak hem de bir o kadar da gülerek bazı açıklamalar yapma gereği hissettim. Önce bir göz atalım, nerelerde yapıştırılmış bizim neyzene sövdüğümüz şiir “Neyzen’in Şiiri” diye:

http://www.uludagsozluk.com/k/neyzen-tevfik-bu-şiiri-kime-yazdı/

http://www.halukberkmen.net/pdf/275.pdf    (Çok acıdır ki, meşhur “zahit” adlı şiirimizi bile neyzen gavatına mal eden 🙂 koskoca bir “Doç Dr”, en çok buna güldüm)

http://inci.sozlukspot.com/w/neyzen-tevfikin-kemalistler-icin-yazdigi-siir/  (Yav etme eyleme Neyzen böyle şiir de yazamaz, ne kafiye ne anlam ne hecede; Kemalizm’e karşı da çıkmaz, aksine en galiz düzeyde Kemalist’tir, biraz okuyun beyau!)

http://fposts.com/fbpost/265009976889069_668470539876342 (Kemalistler’den bazıları böyle sazan gibi atlamış hem de Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben nakletmeye kalkışmışlar şiirimizi; hemen ayar çekelim kendilerine; bu şiir Neyzen ve benzer zihniyete yani bilakis size hitaben yazılmıştır, lütfen aynaya bakarken okuyunuz, ya da okurken aynaya bakınız; bu ikisi farklı; quantal bağlar ve paralel evren gerekçeleri çözülüp dağılacaktır 🙂 )

http://dolusozluk.com/?b=Neyzen+Tevfik

https://eksisozluk.com/yigit-bulut–369654?p=288

http://www.uludagsozluk.com/k/neyzen-tevfik/24/

http://www.e-manisa.com/modules.php?name=Kose_Yazilari&file=yazi_oku&sid=1114

https://www.facebook.com/N.Tevfik.Page/posts/234399853323874

http://forum.memurlar.net/konu/1458590/

https://www.facebook.com/TRAKYAYASEVDALIYIZ/posts/538279619548637

http://www.engelliler.biz/forum/archive/index.php/t-85404.html

http://www.bicumle.net/cumle/189675/

KARTAL BELEDİYESİNİN HEYKELİNİ DİKTİĞİ ÇOK ÖNEMLİ ŞAİRİMİZ

https://tr.instela.com/taslama–157260–2

http://www.kizlarsoruyor.com/kultur-sanat/q2481167-neyzen-tevfik-bu-siiri-kime-ithafen-yazmistir (Burada da neyzenin diye nakledilmiş ama sonra bir kişi çıkıp şiirin Neyzen’e ait olmadığını açıkça söyleme cesaretini göstermiş, aferim, muhalifiz ama takdir ettim, adam işi çözmüş, bu şiirin Neyzen’e sövdüğünü sırıtma düzeyinde aşikar olduğunu idrak edecek zeka var belli ki, ya diğerleri, onlara yazık oluyor..)

Twet’ler Face’ler Site’ler almış yürümüş bizim şiir.. Herkes Neyzen’den naklediyor, kimisi “Neyzen bu şiiri kime yazdı” diye başlıklar açıyor; kimisi birine söverken yazıyor.. Yahu şu şiiri ilk defa yayınladığımız yerden kes yapıştır yapan, ordaki kemalistlerle atışmamızı ve şiirin yanındaki açıklamamızı da yapıştırsaydı ya! O vakit kime karşı ne amaçla yazdığımız net anlaşılırdı. Hoş Neyzen’in fotoğrafına bakan birisi rahatlıkla onun yazmadığını bilakis bir müslüman tarafından ona hicven yazıldığını anlar ya..  Hülasa, açıkça Neyzen ve felsefesine onun dili ile (yani söverek) cevap vermek zorunda kaldığımız bu şiirimiz “Bayburt Bayburt olalı” kaabilinden, böyle zulüm görmemiştir herhalde!..

Yukarıdaki şiirimiz hakkında “Neyzen Bu Şiiri Kime Yazdı” diye başlıklar açanlara duyrulur; Bu Şiir Neyzen’e Yazıldı. Yozgat ve Bayburt Oğuz Türkleri’nden bir İslam Akıncısı Tarafından! Ey bilgi ve belgesiz konuşmayan (!) her daim delillerle akademik (!) takılan bir kısım Laikçilerimiz, öyle sağda solda Neyzen’in diye nakledip durduğunuz bu şiirin bilakis Neyzen’den ve öylelerinden nefret eden bir Akıncı tarafından yazıldığını bilmeden ve araştırmadan “KES YAPIŞTIR” cılık yapan bir kısım Kemalistlerimiz; işte siz her işinizde böylesiniz, ilim fikir sanat anlayışınız hep böyle! Tahriften ve Yalandan ibaret!.. Size tabiri caizse, sövülen bir yazıyı şiiri bile alıp aha biz yazdık diye övünecek ve yayınlayacak kadar cahilsiniz.. Afganistan, Çeçenistan, Suriye ve Irak ve Yemen cihadı hakkında, ve sair tüm küresel Cihad hakkında yaptığınız haberleriniz de işte bu kaabildendir.. İslami camialar hakkında yaptığınız haberler ve fikirleriniz işte hep böyledir, yüzeysel ve uyduruk! Sizin kendinizden haberiniz yok ki müslümanlar hakkında fikir yürütesiniz! Daha kendi üstadınızın şiirleri ile ona küfreden bir şiiri ayırt edemeyecek kadar sarhoşsunuz veya zihinsel sorunlar yaşıyorsunuz!

Bu arada unutmadan ekleyeyim; esasen başka bir kemalist kafirin yazdığı söylenen ‘behey dürzü’ diye başlayan şiiri bile hep Neyzen’in diye naklediyorlar her yerde.. Öyle ki biz bile ona nisbet ediyorduk, nasıl etmeyelim, kendi şiirimizi bile bize neyzenden diye okuyanlar olunca bile az daha inanacak olduk 🙂

 

 

 

 

akıncı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Notlar:

-Eskiden belki bazı yerli rafızi belam ve samirilerimizin de tesirinde kalarak Yezid ve Haccac’ı asrımızın tağutlarına benzetmişiz, şiirimizde de görüldüğü üzere; oysa şu anda bu meselede fikirlerim Ehli Sünnet’in cumhuruna tabidir, yani onlar zalim de olsa birer İslam emiri idiler, Yezid, Haccac, Timurlenk gibi zalim de olsa neticede müslüman bazı emirler, evet onların en kötüsü bile mevcut “Tağut” idarelerden ehvendir. Rafızi Safevi İran republicasından da Hain Mürted Suudiler’den de ve mevcut tüm Tağuti devlet idarecilerinden de nazarımda ehvendirler, kendilerini ne tekfir ne de tel’in ediyorum. Aksine, Mevcut Rafızi İran ve Mürted Suud ve Sabetay-Masonik-Safevi kırması CHP ve el’an baş müttefiki Küfre Hizmet Cemaati’nin, hepsinin elitlerini tel’in ediyorum..

-Küfretmek doğru bir metoddur demiyorum, ama o zaman öyle gelişti hadise. Kardeşlerimiz yanlış anlamasınlar.

-Sazan; Sabetay Yahudilerde, hani şu dört gönül bayramı denen gecelerden türeyenler; onlardaki din adamı hahamlara sazan denirmiş..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir