Kuşadası Körfezi’nde 4,8 büyüklüğünde deprem

Kuşadası Körfezi’nde 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kuşadası Körfezi’nde saat 9.49’da 4,8 büyüklüğündedeprem kaydedildi.

İzmir’in Menderes ilçesine 18 kilometre mesafede meydana gelendepremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Vali Aksoy’dan açıklama

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, bu sabah saat 09.49’da merkezi Kuşadası Körfezi olan 4,8 büyüklüğündekidepreme ilişkin kendilerine olumsuz bir bilginin iletilmediğini bildirdi. 

Vali Aksoy yaptığı açıklamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekiplerinin, merkez üssü İzmir’in Seferihisar açıkları olan 30 Ekim’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündekidepremdolayasıyla, Kuşadası ilçesinde hasar tespit çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Bu sabah da birdepremmeydana geldiğini aktaran Aksoy, “Daha önceki hasar tespit çalışmaları devam ediyor zaten orada. Arkadaşlarımız ve ekiplerimiz orada. Kuşadası Körfezi’ndeki 4,8 büyüklüğündekidepreme ilişkin olumsuz bir durum intikal etmedi.” ifadelerini kullandı.

AFAD, Kuşadası Körfezi’nde saat 9.49’da 4,8 büyüklüğündedepremkaydedildiği bildirilmişti.Deprem, Aydın’ın yanı sıra İzmir ve çevresinde de hissedilmişti.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir