Müslüman Esirler

Türkiye’de çeşitli dönemlerde ılımlı islam,siyasal islam dahil olmak üzere demokrasiyi meşru bir araç olarak gören düşünceler dahil olmak üzere bütün ideolojik hareketler her dönem kendisine müslüman teröristler bulmuşlardır.

Bu teröristleri kimi zaman kendileri,kimi zaman dış bağlantılar,kimi zamanda laik rejimin kuruluş felsefesi bulmuş ve zemin hazırlamıştır.

Demokratik rejimin yürütücüsü olan hükümetlerde kim olursa olsun bu gerçek maalesef değişmemiştir. Her dönem farklı farklı gruplar ve şahıslar terörist muamelesi görerek haksızca ve adaletsizce cezaevlerinde günlerce,aylarca ve yıllarca tutulmuştur ve tutulmaya devam etmektedir.

Bu teröristler bazen cihad ettiği için,bazen mücahidlere destek olduğu için,bazen savaş bölgesinde ki halka yardım ettiği için,bazen İslami inancı gereği,bazen dini yorumlama farkından,bazen inandığı gibi yaşamak istediği için,bazen bir sohbet veya ders halkasına katıldığı için,bazen evinde misafir ettiği bir dostu yüzünden,bazen sisteme göre suç işleyen dostu ile telefonda konuştuğu için,bazen cihad ile ilgili videolar izlediği ve izlettirdiği için,bazen hakkı haykırdığı için,bazen zulüme ve adaletsizliğe ses çıkardığı için,bazen haksızlığa karşı sesini yükselttiği için,bazen dinini,ailesini ve vatanını savunduğu için,bazen zalime rıza göstermediği için,bazen rejimin adaletsizliğine karşı kendi adaletini sağladığı için,bazen evinde bir tevhid bayrağı,bit kur’an,bir kitap bulundurduğu için bu adaletsizliğe ve tutuklamalara maruz kalmıştır.

Sistem her dönem farklı farklı grup ve kişileri kendine düşman kabul ediyor demiştik.Peki bu teröristler gerçekten sistemin düşmanı mı yoksa kendi yerlerini sağlamlaştırmak isteyenlerin düşmanı mıydı?

Aslında bizim için bunların pek bir önemi yok. Biz kardeşlerimiz cezaevine atıldığında,tutuklanan ben değilim diye sevinecek değiliz. Yarın sıranın bize gelmeyeceğinin de bir garantisi de yok.

Müslüman olduğunuz sürece birgün mutlaka birilerine göre terörist ilan edilmemiz mümkündür. Fakat biz hiçbir zaman başkaları istedi diye ne dinden ne de hakkı haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Şu an mevcut hükümeti yöneten Ak Parti ve hükümete bağlı kurumlara da bir sözüm var :

Haksız yere tutuklama yapmayın. Sizden öncekilerin haksız yere tutuklayıp özgürlüğü elinden alınan ve ailesinden koparılan vatandaşlarınızın hakkını iade etmek boynunuzun borcudur.

Bugün 5 yıl tutuklu kaldığı için tazminat davası açarak devletten 1 milyon lira tazminat alan bir generalin istediği parayı değil hürriyeti istiyor bu müslüman esir kardeşlerimiz.

Eğer onları kardeş olarak görüyor ve zulme sessiz kalmamak istiyorsanız bir an önce müslüman esirlere özgürlüklerini iade edin.

Kimse sizden ne bir tazminat ne de bir özür beklemiyor. İstedikleri sadece adalet. İstedikleri sadece özgürlük. İstedikleri sadece hürriyet. İstedikleri sadece ailelerine kavuşmak.

İstedikleri sadece sizin de inandığınız ve kabul ettiğiniz dinlerini yaşayabilmek.

Yarın veya sonra değil. Özgürlük şimdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir