Ah bu bizim “Akilsiz” Başımız

Sırtındaki kamburların her geçen gün azaldığı canım ülkemin güzel insanlarının kafası şu sıra çok meşgul. Bir Akil İnsan furyasıdır gidiyor, Nereden çıktı, kim bunlar yahut onlara kadar Akil başka kimse yokmu?  gibi yaygaraların koparıldığı şu günlerde her duyduğumuza, her işittiğimize inanmamamız gerektiğini bir kez daha anladım. Sözüm ona ki; her kafada bir ses, vay efendim ülkeyi bölmeyi amaçlayanlar yanlarına diğer bölücü zihniyet sahiplerini alarak güç birliği yapıyor diyeninden tutunda,  Akil İnsan olarak seçtikleri kişilerin Vatan Haini olduğunu, hatta örgüt bağlantılarının bile olduğunu iddia edenler bile var. Yani o kadar araştırmacı ve bilinçli toplumuz ya şimdiye kadar onca şeyi görmedik, bilmedik, duymadık haydi dönelim artık bu virajı bitsin gözyaşı denilince bir ayaklanmadır aldı başını gitti.

Dünyaya şöyle bir bakacak olursak; Ekonomik çöküntüyle  can çekişen Avrupa Birliğini,    Dinmek bilmeyen çatışmalarla insanlık ayıbının yaşandığı ve her gün yüzlerce mazlumun öldürüldüğü çatışmaların dinmediği Orta doğuyu, Nükleer saldırı tehditlerinin giderek arttığı olası savaş hazırlıklarıyla boğuşan Uzak doğuyu ve Artık hükmünü kaybeden yarası büyüyüp kan kaybeden kağıttan kaplan ABD yi görmemek mümkün değil.  Pekala bunların yaşandığı şu zamanda en sorunsuz  ülke neresi diye sormak mantıksız olurdu herhalde, parlayan bir yıldız misali her geçen gün atağa geçen ekonomisiyle GSMH ile günden güne büyüyen  Türkiye de en büyük sorun Terör belası.

Kıyas yapacak olursak diğer dünya ülkelerine nazaran en az sorunu olan bizim ülkemizdir, küçümsenmeyecek kadar sıkıntılı bir beladır terör ama günümüz dünyasına bakıldığında üstesinden de gelinecek kadar küçük kalıyor. 80 milyona yaklaşan nüfusun büyük kesimi artık bu sorun bitsin istiyor, gözyaşlarının  dinmesini, harcanan milyarlarca dolarlık terörle mücadele payının ülkenin refah ve yükselişi için sarf edilmesini bekliyor.

Bu zamana kadar toplumda sözü geçen saygın  insanlar, fikir adamları hep kendilerince görüşlerini dile getirdiler, kabuklarından dışarı çıkmadılar. Bugün ise birlik olup tek amaç için, bu ülke için bir araya getirilmeye çalışıyorlar. Bu harekete destek vererek görev üstlenen ve toplumda yeri olduğu düşünülenlere de “Akil İnsan” deniliyor. Amaç niyetle başlar, halis niyet ile yola çıkmakla amaç edinmiş bir fikirle yola çıkmak aynı şey değildir. Açıkçası şu ortamda bize akil olan değil de Salih olan gerek, Fikir ve Kanaatin bir zamandan sonra yetersiz kaldığını ilerleyen zamanda göreceğiz işte o aşamada da devreye Salih İnsanlar girmeli. Bu zamana kadar akılsız başların cezasını bu halk çekti, analar, eşler ve babasız kalmış evlatlar çekti. Küfrün ve zalimlerin devri artık bitiyor, Nur’u İslam Küre-i arzı sarmaya başladı, kışı görmeden yazın gelmesi ne mümkündür? İşte şuan kışın yerini bahara bıraktığı dönemdir ve İnşallah Yaz da gelecektir. Sabretmeli İslam Alemine tüm kardeşliğe dua etmeli ve bir benle olur mu diye düşünmektense kendi dairemizde üzerimize düşen bir sorumluluğu da elimizden geldiğince gayretle yerine getirmeliyiz. Sağduyuyu elden bırakmamak ortamı kızıştıranlara da olayları izah ederek yumuşatmak gerek.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir