Haber7 kime hizmet ediyor ?

haber7-kime-hizmet-ediyorBu sabah mısır haberlerini takip etmek ve haber servisi yapmak için bilgisayarın başına geçtim.Türkiye medyası ne yazmış ne demiş diye bir de haber7 sitesine baktım.Ama baktığıma bin pişman oldum.Zaten çok haz etmediğim bir haber sitesi olmasına rağmen böyle bir haberi beklemiyordum.

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile kukla GenelKurmay Başkanı Abdul Fettah El Sisi ile arasında geçtiği iddia edilen ve El Vatan gazetesinin Mursi ile Sisi’nin darbe öncesi son diyalogu! başlıklı haberini manşete taşıdığını gördüm.Satırları okudukça yumruklarımı sıkmaya başladım.Böyle uydurmaca bir haber olabilir mi ? Hadi El Vatan böyle bir rezilliğe imza atıyor.Sen nasıl yayınlarsın.

Hiçbir harfine dokunmadan El Vatan’ın haberini ve bunu manşete taşıyan Haber7’nin haberini aynen aktarıyorum.Yorum sizlerin.

——

El Watan gazetesinin haberine göre, görüşme 2 Temmuz’da Mursi’nin halka yaptığıkonuşmadan kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Gazete bu konuşmadan bir kaç saat sonra Mursi’nin Cumhurbaşkanlığı Muhafızlarının kışlasınagönderildiğini ve askerlere “Ona kesinlikle dokunulmayacak” talimatı verildiğini yazdı.

Diyalog şöyle:

‘Halk seni istemiyor’

Mursi: Ordunun sorumlukları arasında hükümetin meşruiyetini korumak vardır.

El Sisi: Ne meşruiyeti? Ordu halkın iradesini takip eder. Son haberlere göre halk seni istemiyor.

Mursi: Benim destekçilerim daha fazla ve buna sessiz kalmazlar.

El Sisi: Ordu kimsenin ülkeyi yıkmasına izin vermez. Kim olursa olsun.

Mursi: Eğer gitmek istemezsem?

‘Şerefinle emekli ol’

El Sisi: Bu iş bitti. Şerefinle emekli ol. Taraftarlarını halkı tehdit etmek için kullanmak yerine onlara evlere gitmeleri çağrısında bulun ve kan akmasını önle.

Mursi: Ama bu askeri darbe. ABD sizi bitirir.

El Sisi: Biz Mısır halkına önem veririz ABD’ye değil. Sana dürüst olacağım. Elimizde sen ve senin emrinde çalışan hükümet yetkililerinin ulusal güvenliği tehlikeye attığını gösteren yeteri kadar kanıt var.

Mursi: Birilerini arayarak danışmak istiyorum.

El Sisi: Sadece ailenle konuşabilirsin. Şu anda ev hapsindesin.

‘Seni getiren kişiyim’

Mursi: Görevi bırakırsam Müslüman Kardeşler buna sessiz kalmaz. Ülkeyi ateşe verir.

El Sisi: Örgütün bir şey yapsın. O zaman ordunun nasıl karşılık vereceğini görürsün. Dikkatli ol. Çok iyi biliyorsun ki; savunma bakanı halkın iradesini takip eder. Seni bu makama getiren tek kişiyim ve seni indirebilecek tek kişi de benim. Beni kovamazsın senin meşruiyetin kalmadı.

Mursi: İstifa etmem karşılığında bana ve aileme ülkeyi terk etme ve hakkımda dava açılmama garantisi verin.

El Sisi: Yapabileceğim bir şey yok. Buna mahkeme karar verecek.

Mursi: Peki o zaman.

Biz savaşacağız ve kimin kazanacağını göreceğiz.

El Sisi: Halkın iradesi kazanacak.

—–

Ümit ERDOĞAN / Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir