Irak Müslüman Alimler Heyeti’nin Musul ile ilgili 966. bildirisi

irak-musluman-alimler-heyetinin-musul-ile-ilgili-966-bildirisiAllah’a hamd; Resulullah’a, Ehlin’e, Sahabeleri’ne ve onun yolundan gidenlere salat ve selam olsun:

İşte beklendiği gibi Maliki’nin güçleri Musul’da devrimcilerin saldırıları önünde dayanamadan çöktü.  Bu da şunu gösteriyor ki, ihanet edenler her zaman korku içinde yaşarlar, ve zulüm edenler de aradan ne kadar zaman geçerse yaptıklarının cezasından kurtulamazlar.

Her zamanki gibi Maliki’nin güçlerinin ve onun siyasi ortaklarının kaçmaları, bunların devlet adamı olmadıklarını yakındakiler ve uzaktakilerce aşikar oldu. Bunlar (Maliki ve siyasi ortakları), kendilerinin ancak yurtdışındaki mihenklerin birer aleti olup o mihenklerin atıkları kırıntılar karşılığında onların plan ve projelerini uygulamaktan başka bir şey olmadıklarını biliyorlar.

Maliki’nin güçleri, Musul halkını koruyacağına dair sözünü tutmayıp insanları kimsesiz bırakıp elindeki top, tank, uçak, orta ve uzun menzilli her türlü silahı ganimet olarak hakkettiği ehline terk ederek kaçtılar.

Irak Müslüman Alimler Heyeti, gözleri dindiren ve kalplere sükunet veren bu göz kamaştırıcı zaferi elde eden bütün devrimci grupları kutlarken, Yüce Allah’tan onlar için sebat ve isabetli atışlar dileyip şu hususları dile getirmek ister:

1-    Görev henüz bitmedi. Çünkü her yerde zalimin peşinden gidilmeli ve din, mezhep ve milliyetine bakılmaksızın Irak’ın bütün toprağı bunun pisliğinden temizlenmeli.

2-    Bu zaferle birlikte devrimcilere yeni bir görev düşecektir. Bu da Musul’un huzurunu ve her kesimiyle bütün halkının güvenliğini sağlamak ve onların üzerindeki sıkıntıyı hafifleştirip elinden geldiği kadarıyla onların ihtiyaçlarını gidermektir. Ayrıca devrimcilerin üzerine herkese güvence sağlamak, kamu mal ve kuruluşlarını korumak, masum kanı dökülmemesi için öç ve intikamdan uzak durup aff ve müsamahakar olmayı tercih etmek düşer.

3-    Hakkı yerine getirme ve vatanı zalimlerin kalıntılarından temizleme görevini yerine getirilmesi için silah tutabilen her genç devrimcilere katılmalı. Tarihe geçecek ve dillerde dolaşacak bu büyük onura herkes katılmalıdır. Bundan önce de kıyamette imdatlarına koşacak salih amel defterlerine salih bir amel işlemiş olacaklardır.

4-    Musul’daki halkımız devrimcilere tam destek vermeli, onların teşkilatlarına yardım etmeli, söylentilere kulak vermemeli, devrimcilerin talimatları olmadan evlerini terk etmemeli, devrimcilerin ve özellikle de Genel Askeri Konseyin bildiri ve talimatlarını takip etmelidirler. Musul halkı hatırlasın ki tarih böyle bir duruşlarını şan ve şerefle yad edecektir.

Son olarak Irak Müslüman Alimler Heyeti , Yüce Allah’tan bütün Iraklıları büyük zaferle nimetlendirmesini diler, ülkenin egemenliği asil Iraklılara geçip herkesin düşmana fırsat bırakmayacak ve dostları üzmeyecek bir birlikte yaşamalarını temenni eder.

(Şüphesiz ki Allah kendi dinine yardım edene mutlaka yardım eder. Şüphesiz ki Allah çok kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir)

Irak Müslüman Alimler Heyeti Genel Kurulu

11 Şaban 1435 H. – 09 Haziran 2014 M.

Ümit ERDOĞAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir