Nusret Cephesi Lazkiye Bölgesi Komutanı Ebu Ömer ile Röportaj – Ümit ERDOĞAN

911568_517607694988201_222896258_nÜmit ERDOĞAN : Kendinizi tanıtır mısınız ? Ve ne zamandan beridir mucadele ediyorsunuz,sorumluluk bölgeniz neresidir ?

Ebu Ömer : Nusret Cephesi Sahil Bölgesi Emiriyim.Direnişin ilk günlerinden beridir Esad’a karşı mücadele ediyoruz.Lazkiye’nin de içinde bulunduğu sahil bölgesi bizim sorumluluğumuzdadır.
ÜE : Bölgenin yüzde kaçını kontrol ediyorsunuz ?
EÖ : Bizim için bölgelerin bir önemi yok.Suriyenin birçok yerinde mücadele ediyoruz.Allah bize güç verdiği müdettçe yeni yerleri fethedeceğiz.
ÜE : Esed’in gitmesi tek başına yeterli mi ? Esed gidince savaş biter mi ?
EÖ : Biz sadece Esed ile savaşmıyoruz.Aynı zamanda Rusya,Çin,İran ve Hizbuşşeytan ile de savaşıyoruz.Esed’in gitmesi yetmez.Onunla birlikte rejimde yıkılacak inşaallah.
ÜE : Alevi ve Nusayriler neden Esed’e destek veriyorlar ?
EÖ : Esed onları yalanları ile kandırıyor.Sürekli savaşın kendi lehine ilerlediği yalanını anlatıyor.Halbuki cephede bu durum böyle değil.Esed her geçen gün kan kaybetmeye devame ediyor.Bunu ise halkında gizliyor.İslami direniş her geçen gün Suriyede kat kat artıyor.Zafer elde edene kadar da devame edecektir.
ÜE : Şuan ki durum ile ilgili bize bilgi verebilir misiniz?
EÖ : Nusret Allah’tandır.Biz de o nusreti hak etmek için çaba gösteriyoruz.Allah’tan dileğimiz bize o nusreti vermesidir.Sabırla ve ümitle o günü yılmadan bekliyoruz.Bunun için gece gündüz yılmadan çabalıyoruz.
ÜE : Yeni askerlere ihtiyaç oluyor mu ?
EÖ : Yeterli askerimiz var.Allah’a bunun için binlerce kez şükürler olsun.Ama biz cihad kapısını kapatamayız.Sürekli bu konuda gelenler ve gelmek isteyenler oluyor.Biz bunlara engel olamayız.
ÜE : Silahlı mücadele dışında davet-tebliğ çalışmaları yapıyor musunuz ?
EÖ : Tabi ki davet çalışmaları yapıyoruz.Bu her zaman gerekli olan bir görevdir bizim için.Cihad sadece kıt’al demek değildir.Her alanda cihad ediyoruz.Silahlı mücadele ile birlikte davet ve tebliğ çalışmaları hem halk’a hem de direnişçilere yapılmaktadır.
ÜE : Okul,hastane,temizlik gibi kamu hizmetlerini nasıl yürütüyorsunuz ?
EÖ : Şiddetli bombardıman sürekli devam ettiği için okullarımızı açamıyoruz.Hastaneler ise sürekli Esed uçakları tarafından bombalanıyor.Acil müdahaler için hastanelerimizde doktorlarımız hizmet vermeye devam ediyorlar.Temizlik ve diğer hizmetler için oluşturduğumuz ekipler hizmet veriyorlar.
ÜE : Hırsızlık,gasp gibi adli olayları kim,nasıl çözüyor ?
EÖ : Şer’i kanunlarla hüküm veren mahkemelerimiz var.Bu kurulan mahkemelerde suçlular kadı karşısına çıkarılıp gerekli cezalar veriliyor.İslami kanunların gereçli olduğu bölgeleride bu tarz olaylar ciddi derecede azalmış durumdadır.
ÜE : Abd ve diğer batılı ülkelerin müdahalesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
EÖ : ABD’nin Suriye’de Esed’e müdahale edeceğini pek düşünmüyoruz.Aslında ABD’nin Suriye’ye müdahil olmasını da istemiyoruz.ABD başkanı yaptığı açıklamalarda Esed ile birlikte radikal islami grupları vuracağını söylüyor.Aslında bu radikal gruplardan kastı başta biz olmak üzere diğer islami gruplardır.Eğer ABD Suriye’ye müdahale ederse bunun asıl sorumlusu Esed’dir.ABD ve Batı aslında başından beridir sessiz kalarak Esed’in yanında durmaktadır.Bizim ABD dahil hiçbir kimseden beklentimiz yoktur.Biz yardımı sadece Allah’tan bekliyoruz.
ÜE : İran,Rusya,Çin ve Hizbullah’ın Esed’e verdiği destek hakkında ne düşünüyorsunuz ?
EÖ : Küfür tek millettir.Bu ülkeler başta olmak üzere Hizbulşeytan yapılan bütün katliamlara ortaktır.Hepsi bunun hesabını verecektir Allah’ın izni ile.
ÜE : Diğer gruplar ile birlikte ortak operasyon yapıyor musunuz ?
EÖ : Tabiki yapıyoruz.Hedefimiz bir yere kadar diğer gruplarla aynıdır.Hiçbir grup ile problemimiz yoktur.Şuan için düşmanımız tek olduğu için ortak hareket ediyoruz.
ÜE : Mücahidlerin moral ve motivasyonu ne durumda ?
EÖ : Allah subhanehu ve teala onlara iki şeyi nasip etmiştir.Nusret ya da şehadet.Elhamdulillah moralleri yerindedir.Herhangi bir korku ve ümitsizlikleri yoktur.
ÜE : Grubunuzda yabancı direnişçiler var mıdır?
EÖ : Evet var.Fakat sayıları çok fazla değil.Tunus,Arap yarımadası,Kafkas,Mağrib ve Tacikistan’dan az sayıda direnişçi grubumuzda Esed’ê karşı bizimle beraber Allah için mücadele ediyorlar.
ÜE : Türkiyenin yardımları hakkında ne düşünüyorsunuz ?
EÖ : Türkiye halkına ve hükümetine çok teşekkür ediyoruz.Zaten Türkiye birçok sorun ile uğraşırken bizede yardım etmek zorunda kaldı.Bu duruma rağmen bize en çok desteği Türkiye verdi.Silah yardımı yapmamış olsa bile insani olarak bizlere kapılarını ve evlerini açtılar.Bizi bu halde bırakmadıkları için onlara halkım adına çok teşekkür ediyorum.Savaş bittikten sonra da bunları unutmayacağız.
ÜE : Son olarak Türkiyeli müslümanlara bizim aracılığımız ile neleri söylemek istersiniz ?
EÖ : Biz Türkiyedeki müslümanlardan dua ve yardım bekliyoruz.Bu zalimi def etmek için yardımlarını esirgemesinler.İran ve Hizbuşşeytan’a karşı kardeşlerinin yanında olmalarını istiyoruz.Mazlum Suriye halkı onların bu desteğini hiçbir zaman unutmayacaktır.
ÜE : Bizleri misafir ettiğiniz ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.
EÖ : Bizlerde bizleri unutmadığınız için size ve Yeni Akit gazetesine teşekkür ediyoruz.
Ümit ERDOĞAN / Yeni Akit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir