Reyhanlı Saldırısını El Kaide Üstlendi !

reyhanli-saldirisini-el-kaide-ustlendi

” Reyhanlı Saldırısını El Kaide Üstlendi (?) ”

İlk Olarak İlk Günden Saldırıyı Üstüne Yıktığınız Nusret Cephesi’nin Açıklaması Olan Fotoğrafa Dİkkat Edin.

30.09.2013 Tarihli Bir Haber Gösteriliyor Ve Saldırıyı El Kaide’nin Sözde Suriye Kolu Olan Irak Ve Şam İslam Devleti’nin Üstlendiği Söyleniyor , Ve Tehditler Yağdırılıyor Ankara Ve İstanbul’uda Patlatacaklarını Söylüyorlar. Şüpheler Ve Sorulara Cevaplar :

Saldırıyı El Kaide Mi Üstlendi ?

Tüm Dünya Üzerinde Saldırılar Düzenleyen Ve Düzenlediği Saldırıyı Üstlenen El Kaide Örgütünün Reyhanlı Saldırısını Üstlenmesiyle İlgili Tek Bir Açıklama Yoktur. El Kaide Lideri Dr.Eymen El Zevahiri’nin Bu Konu Hakkında Ne Bir Ses Kaydı Nede Bir Yazılı Açıklaması Vardır. Bir Örgüt Ne İçin Saldırı Düzenler ? Düşmanlarına Zarar Vermek Ve Taraftar Toplamak İçin. Peki Neden El Kaide Saldırıyı Üstlenmedi ?

Irak Ve Şam İslam Devleti El Kaide’nin Suriye Kolu’mudur ?

Geçtiğimiz Aylarda Irak İslam Devleti Emiri Şeyh Ebu Bekir El Bağdadi Nusret Cephesi’nin Irak İslam Devleti’ne Bağlılığını Zikrediyor. Ve İki Örgütü Birleştirerek Irak Ve Şam İslam Devleti’ni Kurduğunu İlan Ediyor. Kamuoyun’da El Nusra Adıyla Bilinen Nusret Cephesi Genel Sorumlusu Şeyh Ebu Muhammed El Cevlani İse Bunu Reddediyor.
Ve Son Çare Olarakta El Kaide Lideri Dr.Eymen El Zevahiri’ye Biad Ediyor. Orta Doğu’nun Levant Böglesi’nde (Suriye , Filistin , Lübnan , Ürdün Ve Mısır’ın Sina Bölgesi)
Bağımsız Yada Özerk Olduğu Söylenen Bu El Kaide Bağlantılı Örgüt Irak İslam Devleti’nin Teklifini Kabul Etmiyor Ve El Kaide Lideri Dr.Eymen El Zevahiri’ye Biad Ediyor. El Kaide Lideri Dr.Eymen El Zevahiri İse El Nusra Yani Nusret Cephesi’nin Genel Komutanlığa Bağlı Olduğunu Söylüyor. Yani Bu Demek Oluyor Ki El Kaide’ye Doğrudan Bağlı Değil El Kaide’nin İçindeki Yetkililer El Nusra’ya Karışamaz. Dolayısıyla El Kaide Lideri Dr.Eymen El Zevahiri Irak Ve Şam İslam Devleti’nin İptal Olduğunu Açıklıyor.

Emre Karşı Gelinmesi Halinde El Kaide Lideri Dr.Eymen El Zevahiri Irak İslam Devleti’ni Tehdit Ediyor. Nasıl Mı ? El Kaide’nin Irak Kolunu Lağvetmekle Tehdit Ediyor. Bu İlandan Sonra Bir Nusret Cephesi Savaşçısı Tarafından Öğreniliyor Ki Irak Ve Şam İslam Devleti El Kaide’den Ayrılmış. Nusret Cephesi İse Irak Ve Şam İslam Devleti Yüzünden Az Veyahutta Çok Olarak Bu Olayın İçinden Zayıflamış Olarak Çıkıyor. Çünkü Askerlerinin Bir Kısmı Irak Ve Şam İslam Devleti’ne Katılıyor.

Peki Saldırıda El Nusra (Nusret Cephesi) Nasıl Bir Tutum İzliyor ?

” Nusret Cephesi: Reyhanlı saldırısı İslam dışıdır ”

Açıklamasıyla El Nusra (Nusret Cephesi) Açıklama Yapıyor Ve Nusret Cephesi Baş Kadısı Reyhanlı’dan Baş Sağlığı Diliyor. Bunlar Ne Çabuk Unutuldu ?

Peki Irak Ve Şam İslam Devleti’nin Açıklamasına Ne Oluyor ?

Söz Edilen Açıklamanın İlk Paragrafına Baktım Reyhanlı Yazısına Rastlamadım.

Ve Son Olarak Neden Reyhanlı’ya Saldırı Olduğunda Bu Örgüt Bu Saldırıyı Hemen Üstlenmedi ? Ve Neden Sözde Bu Zamanda Saldırıyı Üstlendi ?

Şuna Dikkat Ediniz Ki Irak Ve Şam İslam Devleti Güçlendiği Dönemde Bu Sözde Açıklama Geliyor. Anlaşılan Birileri yine Bir Oyun Oynuyor. Ayrıca Bu Örgüt Saldırıyı Mübah Görse : ” Ancak bu suçlamalar ve iftiralarla Irak’taki Sünnileri kandıramazlar. Zira herkes artık devletin gerçek metodunu ve Müslümanları hedef almaktan ya da kanlarının akmasını mübah kılmaktan beri olduğunu biliyor. Müslümanları hedef alan ya da herhangi bir mekanda camilerini ve çarşılarını patlatan biz değiliz. ”

Açıklamasını Yapmaz. Eğer Bu Saldırıları Mübah Görselerdi Neden Oradaki Saldırıları Üstlenmezlerdi. Ve Zamanlamaya Dikkat Çekerek Şunları Diyorum Ki DHKP-C Adlı Terör Örgütü Türkiye’de Saldırılar Düzenlemeye Başladığı Dönemde Bu Sözde Açıklamada Neyin Nesi Oluyor Şimdik ? Galiba Bu Demek Oluyor Ki Birileri DHKP-C’nin Yapacağı Saldırıları Irak Ve Şam İslam Devleti Adlı Örgütün Üstüne Yıkacak.

Peki Türkiye’yle Savaşacağız Denen DHKP-C’nin Türkiye Şubesi Olduğu Söylenen Acilciler Adlı Örgütün Lideri MİHRAÇ URAL’ın Tehditlerini Bu Sözde ” ALLAH YINSIREK ” Sloganları Atan Solcular Görmüyor ? Yine Son Dönemlerde Kurulan Alevi Bir Örgütü Destekleyeceklerini Açıklayan Mihraç Ural’ı Görmüyorlar Yanlış Hatırlamıyorsam Bu Örgütün Kısaltması Galiba GAH’tı.

Telabyad’ı Kontrol Altına Alan El Nusra Komutanın Açıklamasını Ne Çabuk Unuttunuz ? Türkiye’ye Bir Zarar Gelmiyeceğini Belirtmiyor Muydu ? Komutan. Peki Üst Düzey Bir Yetkili’nin Bu İşin İçinde Devlet’te Var Dediğini Biliyormuydunuz. Peki Saldırıyı Irak Ve Şam İslam Devleti Yaptıysa Bu Örgüt Nasıl Saldırıdan Önceki Gün Bütün Kameraları Bozuyor. Devlet Reyhanlı’yı Çok Boş Bıraktı Bir Saldırı Gerçekleşti Şimdi Amerika Ve İsrail’in Çıkarlarına Tehdit Oluşturacak Unsurları Sindirmeye Çalışıyorlar Galiba.

Ve Son Olarak İse Bir Toplum Bu Kadar Şereften Yoksun Olamaz Saldırıdan Çok Önce Reyhanlı Kaymakamı’yla Fotoğraf Çekilen Suriye’lileri ÖSO Teröristleriyle Fotoğraf Çekilen Kaymakam Diye Servis Ediyorlardı. Şimdide El Kaide’cilerle Fotoğraf Çekilen Kaymakam Diye Servis Ediyorlar.

Twitter’daki DHKP-C Gerçekleri Adlı Kullanıcı Ankara’daki Roketli Saldırıdan Önce Bir Şeyler Söylüyordu. Bazı Yerleri İşaret Ediyordu , Ve Ankara’da Saldırı Gerçekleşti. DHKP-C’nin Saldırmaya Başladığı Dönemde Bu Tür Haberler Acaba Neyi İfade Ediyor.Ve Son Olarak Söylüyorum ki : Yine Bir Reyhanlı Tarzı Saldırı Olursa Ve İlk Dakikadan bu Tür Örgütlerin Üstüne Atarlar Ve Onlardan Hiçbir Açıklama Gelmezse Ve Hatta İslam Dışıdır Açıklamaları Gelirse Ve Baş Sağlığı Açıklamalarını Görürseniz Hiç Şaşırmayın.

Batı yine Ne Oyun Çeviriyor yine Hangi Müslüman Ülkesini Bombalamak İstiyorda Bu Tür Yalan Haberler Çıkarıyor. ALLAH Subhanehu Ve Teale  Müslümanları ve Müslüman Türkiye Halkını Korusun Amin.

Hatay Reyhanlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir